• ZS Krzywda

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 9 LUTY

"Działajmy razem!” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państw aż całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzimy 9 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Zapraszam do zajrzenia na stronę wydarzenia https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html i stronę Ministerstwa Edukacji i Nauki https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-bezpiecznego-internetu-2021Zespół Szkół
w Krzywdzie
ul. Osiedlowa 5

   tel.:503 401 540           25 755 10 88

e-mail: zsspk@wp.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now